Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • IV Wólczyński Spływ Kajakowy 2017

  "Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal" chciałoby się śpiewać. IV Wólczyński Spływ Kajakowy można uznać za udany i przechodzi powoli do historii. Pogoda dopisała, kajakarze również...

  Czytaj więcej
 • Wólka w Łazienkach Królewskich

  W dniu 23.07.2017 roku mieszkańcy Wólki Kikolskiej oraz Zapiecek wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie był koncert Chopinowski pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich ...

  Czytaj więcej
 • Wólka sprzed lat

  Jeśli posiadasz stare fotografie przedstawiajace Wólkę z dawnych lat prześlij je. Posłużą one do stworzenia unikalnej galerii, dzieki której będziemy mogli zatrzymać czas z tamtych lat.

  Czytaj więcej
 • Dożynki 2019

  W dniach 7-8 września 2019 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w gminie Pomiechówek.

  Czytaj więcej
 • Czyn społeczny

  Wspólna praca w pocie i znoju, połączyła pokolenia by jak za lat minionej epoki budować swoją Ojczyznę.

  Czytaj więcej
 • Wólka w XIX w.

  Pan Wiesław Milewski, który pochodzi z Wólki Kikolskiej nadesłał fotokopie dokumentów swoich przodków z XIX w. i opowiedział ich historię.

  Czytaj więcej
Dzisiaj jest: 23 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

spis rolny m        Rolniku, jeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego. Informujemy, że od 1 września 2020 r. został uruchomiony Gminny Punkt Spisowy w Urzędzie Gminy Pomiechówek przy ul. Szkolnej 1a.

szkolenie      MODR, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pomiechówku zapraszają na szkolenia, które odbędą się 16.10.2020 r. (piątek) o godz. 10.00 w w świetlicy wiejskiej w Błędowie.

 

szkolenie      MODR, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pomiechówku zapraszają na szkolenia, które odbędą się 13.10.2020 r. (wtorek) o godz. 10.00 w budynku Ośrodka Kultury PomPA, ul. Jana Kilińskiego 1 w Pomiechówku.

prad      PGE Dystrybucja S.A Oddział Warszawa RE Legionowo zawiadamia, że planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej w dniu 20.11.2019 r. dla odbiorców zamieszkałych: Wólka Kikolska - Stacje transformatorowa nr: 0655 i 04-1702 Wólka Kikolska całe stacje - w godz. 8.00 - 12.30.

Możliwe są również przerwy w w dostawie energii elektrycznej w dniach 18 i 19 listopada 2019 r..

modr          Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego prowadzi nabór na działanie: ,,Korzystanie przez rolników z usług doradczych”. Umowa o świadczenie usług doradczych jest podpisywana na 3 lata. Doradztwo w zakresie aktualnych wymogów, pomocy przy wypełnianiu dokumentacji i prowadzeniu rachunkowości rolnej jest dla rolnika bezpłatne.

swietlica projekt 01mProtokół z Zebrania Wiejskiego Sołectwa Wólka Kikolska odbytego w dniu 27.09.2017r.

1. Zebranie rozpoczęło się o godz. 20:30 i trwało do godz. 21:45
2. W zebraniu uczestniczyli mieszkańcy sołectwa, wg listy obecności – 8 osób oraz Pan Dariusz Bielecki Wójt Gminy Pomiechówek wraz ze swoim zastępcą Panem Mariuszem Łempickim.

slonka      Nie było łatwo! ale udało się zdobyć aktualny adres do korespondencji do Wojskowego Koło Łowieckie nr 102 "SŁONKA", którego obwód łowiecki obejmuje m.in tereny Wólki Kikolskiej. Wszyscy, którym dokuczają dziki powinni zgłaszać szkody łowieckie na adres:

lesniczy    Zwracam się do Państwa z apelem o niewrzucanie kamieni oraz wszelkich odpadów organicznych (np. gałęzi) na teren Lasów Państwowych sąsiadujących z Państwa polami. Proszę o poinformowanie o tym również najbliższych Sąsiadów.

uboj gospodarczy1       Główny Lekarz Weterynarii przypomina o obowiązku powiadamiania do Powiatowego Lekarza Weterynarii zamiaru uboju zwierząt na terenie gospodarstwa w celu produkcji mięsa na użytek własny. Wzór powiadomienia znajduje się w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (powiadomienie_uboj.jpg)powiadomienie_uboj.jpg[Powiadomienie o zamiarze uboju zwierząt.]266 kB

szkody lowieckie2       Nie jeden z rolników doświadczył szkód wyrządzaonych przez zwierzynę leśną. Nie jeden też doświadczył sporów z Kołem łowieckim w sprawie wyegzekwowania odszkodowania za poniesione straty. Aby skutecznie dochodzić swoich praw warto zapoznać się z poradnikiem opracowanym przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Są tu wzory pism m.in. zgłaszania szkody, protokołów oględzin i szacowania szkody.

Załączniki:
Pobierz plik (szkody_lowieckie.pdf)szkody_lowieckie.pdf[Poradnik dla rolników - Szkody łowieckie]567 kB

dziki    Z informacji przekazanych myśliwym i leśniczym - Regulacje prawne Unii Europejskiej zakładają, że w przypadku wystąpienia Afrykańskiego pomoru swiń (ASF) na terenie jakiegokolwiek kraju wspólnoty, zamyka się obrót trzodą chlewna oraz mięsem w okręgach zapowietrzonym i zagrożonym.

Kalendarz

Październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminarz

Category Image23 październik 2020 - piątek
Odbiór segregowanych odpadów komunalnych
Category Image23 październik 2020 - piątek
Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych
Category Image06 listopad 2020 - piątek
Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych
Category Image20 listopad 2020 - piątek
Odbiór segregowanych odpadów komunalnych
Category Image20 listopad 2020 - piątek
Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych

.