Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Wólka sprzed lat

  Jeśli posiadasz stare fotografie przedstawiajace Wólkę z dawnych lat prześlij je. Posłużą one do stworzenia unikalnej galerii, dzieki której będziemy mogli zatrzymać czas z tamtych lat.

  Czytaj więcej
 • Czyn społeczny

  Wspólna praca w pocie i znoju, połączyła pokolenia by jak za lat minionej epoki budować swoją Ojczyznę.

  Czytaj więcej
 • Dożynki 2019

  W dniach 7-8 września 2019 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w gminie Pomiechówek.

  Czytaj więcej
 • Wólka w Łazienkach Królewskich

  W dniu 23.07.2017 roku mieszkańcy Wólki Kikolskiej oraz Zapiecek wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie był koncert Chopinowski pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich ...

  Czytaj więcej
 • IV Wólczyński Spływ Kajakowy 2017

  "Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal" chciałoby się śpiewać. IV Wólczyński Spływ Kajakowy można uznać za udany i przechodzi powoli do historii. Pogoda dopisała, kajakarze również...

  Czytaj więcej
 • Wólka w XIX w.

  Pan Wiesław Milewski, który pochodzi z Wólki Kikolskiej nadesłał fotokopie dokumentów swoich przodków z XIX w. i opowiedział ich historię.

  Czytaj więcej
Dzisiaj jest: 23 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

 dozynki 2020      W dniu 13.09.2020 r. odbyły się gminnoparafialne dożynki w Pomiechowie. Tradycyjnie sołectwa przygotowały wieńce dożynkowe i stoiska z potrawami przygotowanymi z tegorocznych płodów ziemi.  Jednak z uwagi na warunki epidemiologiczne, miały one nieco skromniejszy charakter. Tegorocznym dożynkom przewodniczyło sołectwo Aleksandrowo.

kapliczka m     Ostatnia nawałnica odsłoniła kawałek historii Wólki. Na pniu drzewa, na skraju wsi, skryty był wizerunek Jezusa, o którym mało kto wiedział. A może ktoś wie: kto i w jakich okoliczności umieścił tam ten wizerunek?
Słowa uznania dla pobliskich mieszkańców, którzy uporządkowali miejsce i zabezpieczyli pień, nadając mu formę kapliczki.

czyn 2019        Plac wiejski rozrasta się. Przybywa urządzeń rekreacyjnych, w planach jest budowa świetlicy wiejskiej. Aby to wszystko mogło się realizować potrzebna jest dobra organizacja i zaangażowanie. Mieszkańcy Wólki przez 3 kolejne weekendy zbierali się, by pracować na wspólny cel. Do wykonania był demontaż istniejącego ogrodzenia oddzielającego plac wiejski od hydroformi i wykonanie nowego wzdłóż nowej linii podziału. Naciągnięto siatkę i pomalowowano słupki i bramę. Z funduszu sołeckiego zakupiono i zamontowano nowe urządzenia rekreacyjne dla dzieci.

dozynki 2019     W dniach 7-8 września 2019 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w gminie Pomiechówek. Drugiego dnia, podczas uroczystej mszy świętej, sołectwa prezentowały wieńce dożynkowowe, a wokół kościoła wystawiły stoiska z wędlinami, ciastami i innymi pysznościami. Zebrane datki zostaną przekazane na cele charytatywne. Wieczorem mieszkańcy Wólki spotkali się w świetlicy wiejskiej, by wspólnie biesiadować.

zawody 2019        W sobotę 7 września 2019 r. odbył się IX Turniej Sołectw Gminy Pomiechówek. Wśród 16 drużyn, znalazła się również reprezentacja Wólki Kikolskiej. Drużyny zmagały się w ośmiu konkurencjach: gąsienica na skrzynkach; ubijanie piany; slalom ogrodnika z kapustą na szpadlu; buszujący w zbożu; wodociąg; bieg sadownika z jabłkiem umieszczonym pod brodą; picie mleka przez rurkę. Każda z drużyn zaprezentowała również wcześniej wykonaną ozdobę ludową, tzw. pająka.

dozynki orzechowo 2019        Podobnie jak w latach ubiegłych, w pierwszą niedzielę września, odbyły się Dożynki w Orzechowie. Wśród sołectw biorących udział w uroczystości, czyli: Zapiecek, Wójtostwa, Starego i Nowego Orzechowa, pojawiła się również reprezentacja z wieńcem dożynkowym z Wólki Kikolskiej. Po uroczystej Mszy Świętej, którą sprawował proboszcz parafii ks. Tomasz Cymerman, na uczestników Dożynek, czekał poczęstunek wykonany przez mieszkańców Zapiecek i Nowego Orzechowa.

 dofinansowanie 2019      W dniu 10 lipca 2019r. w Czosnowie, odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”. Wśród beneficjentów, znalazła się również Gmina Pomiechówek, która zgłosiła do projektu 5 sołectw.

swieconka 2019        W Wielką Sobotę Ksiądz Proboszcz poświęcił pokarmy przyniesione przez mieszkańców Wólki w wielkanocnych koszyczkach. Wśród święconych pokarmów nie mogło zabraknąć chleba, soli i baranka. Po raz pierwszy mieszkańcy Wólki dzieli się również jajkiem.

wybory sołtysa 2019      W poniedziałek 4.03.2019 r. odbyły się wybory Sołtysa i Rady sołeckiej we wsi Wólka Kikolska. Mieszkańcy Wólki byli nadal jednomyślni. Najpierw zgodnie nikt nie chciał kandydować na stanowisko sołtysa, później gdy zgodę wyraził dotychczasowy Sołtys, zebrał 100% głosów. Podobnie jednogłośnie została wybrana Rada sołecka.

klepsydra Labeda Dariusz m        W dniu 4 stycznia 2019 r. zmarł, przeżywszy 54 lat Ś.P. Dariusz Łabęda. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 8 stycznia (wtorek) 2019 roku o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw Św. Anny w Pomiechowie, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy.

klepsydra skladanek m        W dniu 11 października 2018 r. zmarła, przeżywszy 89 lat Ś.P. Feliksa Składanek. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 13 października (sobota) 2018 roku o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw Św. Anny w Pomiechowie, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy.

Kalendarz

Październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminarz

Category Image23 październik 2020 - piątek
Odbiór segregowanych odpadów komunalnych
Category Image23 październik 2020 - piątek
Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych
Category Image06 listopad 2020 - piątek
Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych
Category Image20 listopad 2020 - piątek
Odbiór segregowanych odpadów komunalnych
Category Image20 listopad 2020 - piątek
Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych

.