Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • IV Wólczyński Spływ Kajakowy 2017

  "Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal" chciałoby się śpiewać. IV Wólczyński Spływ Kajakowy można uznać za udany i przechodzi powoli do historii. Pogoda dopisała, kajakarze również...

  Czytaj więcej
 • Wólka sprzed lat

  Jeśli posiadasz stare fotografie przedstawiajace Wólkę z dawnych lat prześlij je. Posłużą one do stworzenia unikalnej galerii, dzieki której będziemy mogli zatrzymać czas z tamtych lat.

  Czytaj więcej
 • Wólka w XIX w.

  Pan Wiesław Milewski, który pochodzi z Wólki Kikolskiej nadesłał fotokopie dokumentów swoich przodków z XIX w. i opowiedział ich historię.

  Czytaj więcej
 • Wólka w Łazienkach Królewskich

  W dniu 23.07.2017 roku mieszkańcy Wólki Kikolskiej oraz Zapiecek wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie był koncert Chopinowski pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich ...

  Czytaj więcej
 • Czyn społeczny

  Wspólna praca w pocie i znoju, połączyła pokolenia by jak za lat minionej epoki budować swoją Ojczyznę.

  Czytaj więcej
 • Dożynki 2019

  W dniach 7-8 września 2019 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w gminie Pomiechówek.

  Czytaj więcej
Dzisiaj jest: 30 Listopad 2022    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

swieconka01a        W sobotni poranek w świetlicy wiejskiej Ksiądz Proboszcz poświęcił pokarmy przyniesione przez mieszkańców Wólki w wielkanocnych koszyczkach. Wśród święconych pokarmów nie mogło zabraknąć chleba, jajek, wędlin, soli i baranka.

2021 dozynki

      W dniu 12 września 2021 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w Pomiechowie. Dożynki były również okazją do uroczystego otwarcia placu/parkingu przed kościołem. Tradycyjnie sołectwa przygotowały stoiska z degustacją ciast, wędlin, ciepłych potraw. Zebrane ofiary zostały przekazane na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej.

swieconka 2021        W sobotni poranek w świetlicy wiejskiej Ksiądz Proboszcz poświęcił pokarmy przyniesione przez mieszkańców Wólki w wielkanocnych koszyczkach. Wśród święconych pokarmów nie mogło zabraknąć chleba, jajek, wędlin, soli i baranka.

klepsydra smietanska m        W dniu 22 listopada 2020 r. zmarła, przeżywszy 83 lat Ś.P. Feliksa Śmietańska. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 25 listopada (środa) 2020 roku o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw Św. Anny w Pomiechowie, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy.

 dozynki 2020      W dniu 13.09.2020 r. odbyły się gminnoparafialne dożynki w Pomiechowie. Tradycyjnie sołectwa przygotowały wieńce dożynkowe i stoiska z potrawami przygotowanymi z tegorocznych płodów ziemi.  Jednak z uwagi na warunki epidemiologiczne, miały one nieco skromniejszy charakter. Tegorocznym dożynkom przewodniczyło sołectwo Aleksandrowo.

kapliczka m     Ostatnia nawałnica odsłoniła kawałek historii Wólki. Na pniu drzewa, na skraju wsi, skryty był wizerunek Jezusa, o którym mało kto wiedział. A może ktoś wie: kto i w jakich okoliczności umieścił tam ten wizerunek?
Słowa uznania dla pobliskich mieszkańców, którzy uporządkowali miejsce i zabezpieczyli pień, nadając mu formę kapliczki.

czyn 2019        Plac wiejski rozrasta się. Przybywa urządzeń rekreacyjnych, w planach jest budowa świetlicy wiejskiej. Aby to wszystko mogło się realizować potrzebna jest dobra organizacja i zaangażowanie. Mieszkańcy Wólki przez 3 kolejne weekendy zbierali się, by pracować na wspólny cel. Do wykonania był demontaż istniejącego ogrodzenia oddzielającego plac wiejski od hydroformi i wykonanie nowego wzdłóż nowej linii podziału. Naciągnięto siatkę i pomalowowano słupki i bramę. Z funduszu sołeckiego zakupiono i zamontowano nowe urządzenia rekreacyjne dla dzieci.

dozynki 2019     W dniach 7-8 września 2019 r. odbyły się gminno-parafialne dożynki w gminie Pomiechówek. Drugiego dnia, podczas uroczystej mszy świętej, sołectwa prezentowały wieńce dożynkowowe, a wokół kościoła wystawiły stoiska z wędlinami, ciastami i innymi pysznościami. Zebrane datki zostaną przekazane na cele charytatywne. Wieczorem mieszkańcy Wólki spotkali się w świetlicy wiejskiej, by wspólnie biesiadować.

zawody 2019        W sobotę 7 września 2019 r. odbył się IX Turniej Sołectw Gminy Pomiechówek. Wśród 16 drużyn, znalazła się również reprezentacja Wólki Kikolskiej. Drużyny zmagały się w ośmiu konkurencjach: gąsienica na skrzynkach; ubijanie piany; slalom ogrodnika z kapustą na szpadlu; buszujący w zbożu; wodociąg; bieg sadownika z jabłkiem umieszczonym pod brodą; picie mleka przez rurkę. Każda z drużyn zaprezentowała również wcześniej wykonaną ozdobę ludową, tzw. pająka.

dozynki orzechowo 2019        Podobnie jak w latach ubiegłych, w pierwszą niedzielę września, odbyły się Dożynki w Orzechowie. Wśród sołectw biorących udział w uroczystości, czyli: Zapiecek, Wójtostwa, Starego i Nowego Orzechowa, pojawiła się również reprezentacja z wieńcem dożynkowym z Wólki Kikolskiej. Po uroczystej Mszy Świętej, którą sprawował proboszcz parafii ks. Tomasz Cymerman, na uczestników Dożynek, czekał poczęstunek wykonany przez mieszkańców Zapiecek i Nowego Orzechowa.

 dofinansowanie 2019      W dniu 10 lipca 2019r. w Czosnowie, odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”. Wśród beneficjentów, znalazła się również Gmina Pomiechówek, która zgłosiła do projektu 5 sołectw.

Kalendarz

Listopad 2022
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminarz

Category Image02 grudzień 2022 - piątek
Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych
Category Image16 grudzień 2022 - piątek
Odbiór segregowanych odpadów komunalnych
Category Image16 grudzień 2022 - piątek
Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych
Category Image30 grudzień 2022 - piątek
Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych

.